MAXI-COSI   DESTEK
SİZE   NASIL   YARDIMCI   OLABİLİRİZ?

SSS

Sık sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz.

Oto güvenlik koltukları

Kumaşta meydana gelen yırtık, yanık ve delikler 24 ay garanti kapsamında mıdır?

Ürününüzün günlük kullanımında meydana gelen yırtık, yanık ve delikler garanti kapsamının dışındadır. Ürünün en iyi şekilde kullanımında bile beklenmedik kazaların oluşabileceğini anlıyoruz. Maxi-Cosi ürününüzle ilgili garanti kapsamı dışında bir sorun oluştuğunda tamir veya yedek parça için teknik servisimize başvurabilirsiniz.

Otomobilin arka koltuğuna 3 oto güvenlik koltuğu sığar mı?

Otomobilinizin modeline göre arka koltuğuna 3 adet oto güvenlik koltuğu sığabilir. Emin olabilmeniz için aracınızı Maxi-Cosi satış noktalarından birine götürmenizi ve denemenizi tavsiye ederiz.

Oto güvenlik koltuğunu aynı zamanda ön yolcu koltuğunda da kullanabilir miyim?
Bebek ve çocuk oto güvenlik koltukları ön yolcu koltuklarına bağlanabilmekle birlikte, arka koltuk bağlantısı tercih edilmelidir. Bebek oto güvenlik koltuğunu (0-13 aylık) ön yolcu koltuğunda kullanırken, bu koltuğa ait bir hava yastığı olmadığından ya da varolan hava yastığının kapalı durumda olduğundan emin olun. Daha büyük çocuklar için oto güvenlik koltuğu kullandığınızda (9 aylıktan 12 yaşına kadar), eğer bu koltuğu ait bir hava yastığı bulunuyorsa, ön yolcu koltuğunun en geri pozisyonda olması gerekmektedir.
Maxi-Cosi oto güvenlik koltukları tüm arabalarla uyumlu mudur?
Maxi-Cosi çocuk oto güvenlik koltukları evrensel oto güvenlik koltuğu olarak geliştirilmişlerdir. Bu, tüm Maxi-Cosi oto güvenlik koltuklarının neredeyse tüm arabalarla uyumlu olmaları gerektiği anlamına gelmektedir. Avrupa güvenlik standardı ECE R44/03 ve ECE R44/04'e göre, doğru bağlantı için minimum bir emniyet kemeri uzunluğu belirlenen koltuklar evrensel oto güvenlik koltukları kategorisine girmektedir. Otomotiv endüstrisi bu ayrımın farkında olup, bazı zamanlar doğru bağlantı limitlerine sınırdan uyacak uzunlukta emniyet kemeri kullanmaktadırlar. Eğer aracınızın kullanım kılavuzunda, araç emniyet kemerlerinin evrensel oto güvenlik koltuğu kullanımına uygun olduğu belirtilmişse, bu durumun doğru bağlantı için herhangi bir sorun teşkil etmemesi gerekmektedir. Ancak, yine de bir oto güvenlik koltuğunu satın almadan önce koltuğu aracınıza bağlayarak, uygunluğunu denemenizi tavsiye etmekteyiz. Bayilerimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.
Onarıma gönderdiğim oto güvenlik koltuğumuzun durumu ile ilgili nasıl bilgi edinebilirim?

 

Satın aldığınız mağazayı arayıp bakım ve onarımı yapılan oto güvelik koltuğunuzun durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Maxi-Cosi ürünümüzü teknik servise nasıl gönderebilirim?

Maxi-Cosi ürününüzü satın aldığınız mağazaya 24 ay içinde garanti belgesi ve faturası ile birlikte götürebilir veya size en yakın Maxi-Cosi bayisini web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Oto güvenlik koltuğunun kılıfını nasıl temizleyebilirim?

Kılıf, oto güvenlik koltuğunun kullanım talimatlarında belirtildiği gibi elde yıkanabilir Kılıfı nasıl çıkarmanız gerektiği kullanma talimatında detaylı olarak belirtilmiştir.Çocuğum oto güvenlik koltuğunda otururken kaza geçirdim, oto güvenlik koltuğunu kullanmaya devam edebilir miyim?
Kaza geçiren oto güvenlik koltuğunun kullanımını önermiyoruz. 30 km hızla giden bir araçta gözle görülür hasar meydana gelir. Olası yeni bir kazada çocuğunuzun güvenli olduğundan emin olmak için oto güvenlik koltuğunuzu değiştiriniz ve kazaya karışan oto koltuğunu başka birinin kullanmaması için imha ediniz. 


2.el çocuk oto koltuğu kullanımı güvenli midir?

2.el oto güvenlik koltuklarının daha önce nasıl kullanıldığı veya bir kazaya maruz kalıp kalmadığı genellikle bilinmediğinden kullanımını tavsiye etmiyoruz. 

Oto güvenlik koltuğum kusurlu. Bu durumda ne yapmalıyım?

Yetkili satıcılarımızı/bayilerimizi ürünlerimizin satışına ek olarak, servis ve garanti konusunda da görevlendirmiş bulunmaktayız (Yetkili satıcılarımız/bayilerimiz hakkında daha fazla bilgi için web sitemize göz atın). Sonuç olarak, ürünü satın aldığınız bayi, şikayetlerinizle ilgilenip, sorunlarınıza çözüm getirmekle yükümlüdür.

Ürünlerin onarım süresi nedir?
Ürünlerin onarım ve yedek parça ihtiyacı olup olmadığına göre değişir ve teknik servise ulaştıktan 2-3 gün içerisinde tarafınıza bilgi verilir.Maxi-Cosi ürünlerinin 24 ay garantisi olduğunu duydum. Garanti kapsamından nasıl yararlanabilirim?

Tüm Maxi-Cosi ürünleri 24 ay garantilidir. Garanti kapsamından yararlanmak için faturanızı ve garanti belgenizi 24 ay saklamalısınız.

Uçakta oto güvenlik koltuğu kullanımına ilişkin kurallar nelerdir?
Uçakta oto güvenlik koltuğunun kullanımına ilişkin uluslararası kurallar bulunmamaktadır. Eğer bebeğiniz 0 ila 13 aylıksa, oto güvenlik koltuğu kullanımı uçak yolculuğunu daha kolay ve güvenli hale getirecektir. Maxi-Cosi Citi SPS ve Maxi-Cosi Pebble'ın uçaklarda kullanımı Alman onay kuruluşu TüV tarafından yasal olarak onaylanmıştır. Bu durum, ürünün yanında bulunan TüV onay etiketinden anlaşılabilmektedir. Her durumda, seçmiş olduğunuz hava yolu şirketini uçakta oto güvenlik koltuğu kullanacağınıza ilişkin bilgilendirmeniz gerekmektedir. Biletlerinizi almadan önce, seçmiş olduğunuz seyahat acentesi ya da hava yolu şirketinden oto güvenlik koltuğuna ilişkin kurallar ve imkanlarla ilgili bilgi alınız. Maxi-Cosi Citi SPS ya da Maxi-Cosi Pebble, uçak koltuğunuzda bulunan bel emniyet kemeri ile, araçlarda olduğu gibi sürüş yönünün tersine bağlanmalıdır. Kemer, mavi kemer askılarından geçilirmeli ve sıkıca emniyete alınmalıdır. Her uçağın farklı koltuk düzenlemesi olduğundan, bağlantı ile ilgili spesifik sorularınız için kabin ekibine danışınız.
Oto güvenlik koltuğu standartları ECE R44/04 veya UN R129 (i-Size) işaretlerini nasıl görebilirim?

Oto güvenlik koltuklarının standartlarını gösteren ECE R44 / 04 veya UN R129 (i-Size) bilgileri oto koltuğunuzun arkasında veya altında turuncu etikette yer almaktadır. 

Neden oto güvenlik koltuğu kullanmalıyım?

2010 Haziran ayında çıkan Trafik yönetmeliğine göre 1.35 metreden kısa ve 36 kilogramın altındaki çocuklarda oto güvenlik koltuğu kullanımı zorunludur. Oto güvenlik koltuklarının ECE R44/04 veya UN R129 (i-Size) standartlarına uygun olması gerekmektedir.

Tamir ve bakım ücretleri nedir?

Tamir ürününüz garanti kapsamı dışında ise onarım ve yedek parça ihtiyacına göre belirlenen ücreti Müşteri Hizmetleri Servisi veya satın aldığınız mağazadan öğrenebilirsiniz.


Bebek arabaları

Bebek oto güvenlik koltuğumu port bebe ve/veya bebek arabasına monte etmek için uygun adaptörler mevcut mu?

Maxi-Cosi bebek oto güvenlik koltuklarıyla uyumlu olarak satılan tüm Maxi-Cosi port-bebe ve bebek arabası ürünlerine adaptörler de dahildir. Diğer bazı bebek arabası üreticileri de Maxi-Cosi bebek oto güvenlik koltuklarının monte edilebilmesi için gereken adaptörleri üretmektedirler. Bayinizden bebek arabanızla uyumlu olan adaptörler hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Bebek arabasını yanımda uçağa alabilir miyim?
Birçok havayolu şirketi, kabinde sadece küçük ve tamamiyle katlabilen tek bir bebek arabasına (5-7 kg) izin vermektedir. Çoğu durumda, bebek arabanızı bagaj (check-in) kontuarına teslim etmeniz gerekmektedir. Her havayolunun bu konudaki kuralları farklı olduğundan, seçtiğiniz havayolu şirketine uçuş öncesi bu konu hakkında danışmanızı tavsiye ediyoruz.
Maxi-Cosi port-bebe gece uykusu için kullanılabilir mi?
Maxi-Cosi port-bebe çocuğunuza kısa şekerlemeler için (örneğin bir yürüyüş sırasında) konforlu bir alan sunar. Ancak iyi bir gece uykusu için, çocuğunuzun kendi yatağını kullanmanızı öneririz. Yatağın içindeki şilte daha kalın olup, daha iyi havalandırma sağlar ve çocuğunuza konforlu bir gece uykusu sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
Maxi-Cosi bebek arabaları bütün kanuni gereksinimlere uygun mudur?
Maxi-Cosi tarafından satılan tüm ürünler en güncel Avrupa mevzuatına ve Avrupa Standartlarına (EN1888:2003) uyumludur. Ancak, Maxi-Cosi olarak tüm ürünlerimizi Avrupa mevzuatında belirlenenden daha sıkı şekilde test etmekte olduğumuzdan, ürünlerimizde mükemmel kaliteyi garanti ediyoruz.
Bebek arabamın garanti süresi ne kadar?
Bir takım bayilerimize satış yetkisinin yanı sıra, servis ve garanti yetkisi de vermiş bulunmaktayız (yetkili satıcıların listesi). Bebek arabanızı aldığınız bayiniz, aynı zamanda ürün hakkındaki şikayetlerinizle ilgilenmek ve sorunlarınızın uygun şekilde çözüldüğünden emin olmakla yükümlüdür. Belirli garanti koşullarına sitemizdeki 'Garanti' başlığı altından ulaşabilirsiniz. Fabrika garantisi için, ürünü satın aldığınız bebek ürünleri satan mağazaya satın almaya ilişkin kanıtla birlikte başvurmanız gerekmektedir.
Bebek arabamın bakımını nasıl yapmalıyım?
Havalı lastikler: Lastiklerde araba lastiği şişirme valfi bulunmaktadır. Lastikler, bebek arabasıyla birlikte verilen pompa ile şişirilebilmektedirler. Lastikleri şişirirken maksimum basınç olan 1.8 Bar'ı aşmadığınızdan emin olun. Lastiklerin vaktinden önce yıpranıp aşınmasını önlemek ve konforlu bir sürüş sağlamak için, tüm lastiklerin eşit ve yeterli biçimde (en az 1.5 Bar, maksimum 1.8 Bar/26 PSI) şişirildiğinden emin olun. Sert kısımlar: Maxi-Cosi bebek arabalarının çerçeve ve tekerleklerinin temizliği çok kolaydır. Nemli bir bez yardımıyla tüm kir, çamur ve her türlü artığı temizleyebilirsiniz.Temizlik sırasında, kir ve pisliği tutabilen silikonlu kayganlaştırıcılar kullanmayın. Bunun yerine Teflon spreyi kullanabilirsiniz. Kumaş: Maxi-Cosi bebek arabalarının kumaş kısımları mutlaka elde yıkanmalıdır.
Çocuğum artık port-bebeye sığmıyor ve halen kendi başına dik oturamıyor. Bu durumda ne yapmalıyım?
Çocuğunuz port-bebeye sığmamaya başladığında, bebek arabasının koltuğunu kullanabilirsiniz. Bu durum genellikle çocuğunuz yaklaşık 6 aylık olduğunda gerçekleşir. Eğer çocuğunuz hala kendi başına dik oturamıyorsa, bebek arabasının koltuğunu yatış pozisyonunda kullanmanızı ya da Maxi-Cosi oto güvenlik koltuğunu bebek arabasının çerçevesine monte etmenizi tavsiye ederiz.

SİZE YARDIM ETMEYİ ÇOK İSTERİZ!